Skip to content

781 Creek Rd(Block 49.05 Lot 2.01)Bellmawr, NJ 08031

Industrial

Last Sale Price
$4,000
Last Sale Date
Oct 10, 2016

Property Information

Block49.05
Lot2.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page09

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
13%
Improvement Value:$412,500
87%
Total Assessment$472,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,870+0.2%
2024$17,842-3.2%
2023$18,423+1.4%
2022$18,163+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$4,000

From:

To:

DeedBook 10528, Page 1932Recorded11/28/2016