Skip to content

615 W Browning RdBellmawr, NJ 08031

Cemeteries/Graveyards

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2052

Property Information

Block50
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage43.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,205,000
33%
Improvement Value:$4,462,300
67%
Total Assessment$6,667,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1647, Page 199