Skip to content

368 Windsor DrBellmawr, NJ 08031

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 4, 2021

Property Information

Block51.02
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,776
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
26%
Improvement Value:$146,500
74%
Total Assessment$198,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,257+0.2%
2024$7,245-3.3%
2023$7,490+1.5%
2022$7,380+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 3630, Page 713

Property Built

Built

Year Built: 1955