Skip to content

284 Meyner DrBellmawr, NJ 08031

Built 1959

Last Sale Date
Jun 12, 2059

Property Information

Block52.03
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page6.02

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,638
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,800
30%
Improvement Value:$143,900
70%
Total Assessment$204,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,742+0.2%
2024$7,729-3.2%
2023$7,981+1.4%
2022$7,869+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959