Skip to content

11 Meyner DrBellmawr, NJ 08031

Built 1959

Last Sale Date
Nov 29, 2061

Property Information

Block52.04
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page6.02

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,638
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,000
28%
Improvement Value:$144,300
72%
Total Assessment$200,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,325+0.2%
2024$7,313-3.3%
2023$7,560+1.5%
2022$7,450+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959