Skip to content

208 Harding AveBellmawr, NJ 08031

Commercial

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Jun 29, 1988

Property Information

Block60
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page07

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,500
74%
Improvement Value:$25,400
26%
Total Assessment$95,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,627+0.2%
2024$3,621-3.2%
2023$3,739+1.4%
2022$3,686+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000

To:

DeedBook 4307, Page 596