Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
455 LeafBellmawr, NJ 08031
Last Sale Date
Jun 28, 2067
Property Information
Block70
Lot6.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page08
Building Details
Building Class---
Description1SBCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$171,600
36%
Improvement Value:$308,400
64%
Total Assessment$480,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $18,154 | +0.2% |
| 2024 | $18,125 | -3.2% |
| 2023 | $18,715 | +1.4% |
| 2022 | $18,451 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.