Skip to content

128 Worthman AveBellmawr, NJ 08031

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 1990

Property Information

Block71
Lot5.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page08

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
27%
Improvement Value:$127,000
73%
Total Assessment$174,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,581+0.2%
2024$6,570-3.2%
2023$6,784+1.4%
2022$6,689+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960