Skip to content

Harding Ave(Block 79.01 Lot 9.01)Bellmawr, NJ 08031

Last Sale Date
Dec 12, 2068

Property Information

Block79.01
Lot9.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page09

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,740,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,740,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$65,807+0.2%
2024$65,702-3.2%
2023$67,843+1.4%
2022$66,886+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$5,000,000

To:

DeedBook 8827, Page 1977