Skip to content

155 Sunnyside LnBellmawr, NJ 08031

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 10, 2068

Property Information

Block81.04
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class17
Description2SLF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,734
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,400
26%
Improvement Value:$152,800
74%
Total Assessment$207,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,836+0.2%
2024$7,824-3.2%
2023$8,079+1.4%
2022$7,965+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 3038, Page 16

Property Sale

Sale
$355,000

To:

Sq Ft1,734DeedBook 12751, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1959