Skip to content

126 Sunnyside LnBellmawr, NJ 08031

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 6, 1998

Property Information

Block81.05
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class17
Description2SLF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,352
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,400
27%
Improvement Value:$161,700
73%
Total Assessment$222,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,400+0.2%
2024$8,387-3.2%
2023$8,660+1.4%
2022$8,538+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4693, Page 330

Property Built

Built

Year Built: 1959