Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
442 Route 73Berlin, NJ 08009
Last Sale Date
May 17, 2001
Property Information
Block1206
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page12
Building Details
Building Class10
DescriptionCHURCH
Dwellings1
ZoningINST
Sq Footage---
Acreage3.53
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$856,000
53%
Improvement Value:$763,500
47%
Total Assessment$1,619,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.