Skip to content

7 Glenview CourtBerlin, NJ 08009

Built 2004

Last Sale Price
$299,500
Last Sale Date
Apr 28, 2003

Property Information

Block1306
Lot3.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,955
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,900
14%
Improvement Value:$403,000
86%
Total Assessment$470,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,062+0.9%
2024$15,916+2.1%
2023$15,587+0.6%
2022$15,493-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$299,500

To:

Sq Ft2,955DeedBook 7052, Page 117