Skip to content

110 Taunton Avenue WestBerlin, NJ 08009

Built 1987

Last Sale Price
$362,500
Last Sale Date
Oct 24, 2022

Property Information

Block1307
Lot3.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,342
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,300
25%
Improvement Value:$191,800
75%
Total Assessment$256,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,736+3.9%
2024$8,406+2.2%
2023$8,227+0.6%
2022$8,176-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$362,500

To:

Sq Ft2,342DeedBook 12291, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 1987