Skip to content

43 Jackson RoadBerlin, NJ 08009

Built 2018

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2021

Property Information

Block1402
Lot3.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,453
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,200
18%
Improvement Value:$234,400
82%
Total Assessment$285,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,742+0.9%
2024$9,653+2.1%
2023$9,453+0.6%
2022$9,396-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$295,000

From:

To:

DeedBook 11123, Page 1237Recorded5/6/2019

Property Built

Built

Year Built: 2018