Skip to content

White Horse Pike South(Block 1408 Lot 13.01)Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$490,000
Last Sale Date
Mar 18, 2004

Property Information

Block1408
Lot13.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$142,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,861+0.9%
2024$4,817+2.1%
2023$4,717+0.6%
2022$4,688-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$490,000

To:

DeedBook 7424, Page 773