Skip to content

White Horse Pike South(Block 1502 Lot 1.02)Berlin Boro, NJ

Vacant Land

Last Sale Price
$2,500,000
Last Sale Date
Dec 16, 2021

Property Information

Block1502
Lot1.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningPC-2
Sq Footage---
Acreage32.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,893,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,893,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$64,598+0.9%
2024$64,010+639.0%
2023$8,662
Property History

Property Sale

Sale
$2,500,000

To:

DeedBook 12133, Page 1