Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
420 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2006
Property Information
Block1700
Lot7.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page17
Building Details
Building Class10
DescriptionCHURCH & SCHOOL
Dwellings1
ZoningPC-2
Sq Footage---
Acreage22.93
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$1,166,600
17%
Improvement Value:$5,546,100
83%
Total Assessment$6,712,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2010 | $10,073 | +205.4% |
| 2009 | $3,298 | -35.5% |
| 2008 | $5,110 | +4908.8% |
| 2007 | $102 | — |
Property History
No events match the selected filters.