Skip to content

6 Harmony LaneBerlin, NJ 08009

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 2020

Property Information

Block1900
Lot24.06
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,152
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,500
18%
Improvement Value:$302,700
82%
Total Assessment$369,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,593+0.9%
2024$12,479+2.1%
2023$12,221+0.6%
2022$12,147-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$385,000

From:

To:

Sq Ft3,228DeedBook 10252, Page 1712Recorded8/18/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015