Skip to content

2 Harmony LaneBerlin, NJ 08009

Built 2007

Last Sale Price
$394,700
Last Sale Date
Oct 2, 2007

Property Information

Block1900
Lot24.08
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,688
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,400
21%
Improvement Value:$259,700
79%
Total Assessment$327,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,157+0.9%
2024$11,056-0.6%
2023$11,125+0.6%
2022$11,058-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$394,700

To:

Sq Ft2,688DeedBook 8680, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 2007