Skip to content

4 Glenview AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1995

Last Sale Date
Sep 18, 2024

Property Information

Block2004
Lot9.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,836
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
23%
Improvement Value:$261,500
77%
Total Assessment$341,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,392+0.9%
2024$11,286+2.2%
2023$11,047+0.6%
2022$10,979-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1995