Skip to content

81 Glacier DriveBerlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$244,860
Last Sale Date
Oct 31, 2006

Property Information

Block2201.01
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,500
21%
Improvement Value:$160,200
79%
Total Assessment$202,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,914+0.9%
2024$6,851+2.1%
2023$6,709+0.6%
2022$6,669-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$244,860

To:

Sq Ft1,534DeedBook 8400, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 2006