Skip to content

91 Glacier DriveBerlin, NJ 08009

Built 2008

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Jan 15, 2020

Property Information

Block2201.01
Lot54
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,596
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,600
20%
Improvement Value:$171,600
80%
Total Assessment$214,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,306+0.9%
2024$7,240+2.1%
2023$7,090+0.6%
2022$7,047-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,596DeedBook 11320, Page 1401

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$285,710
DeedBook 8742, Page 1090