Skip to content

69 Glacier DriveBerlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$238,148
Last Sale Date
Dec 4, 2006

Property Information

Block2201.01
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
22%
Improvement Value:$150,400
78%
Total Assessment$192,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,576+0.9%
2024$6,517+2.1%
2023$6,382+0.6%
2022$6,343-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$238,148

To:

Sq Ft1,534DeedBook 8471, Page 636

Property Built

Built

Year Built: 2006