Skip to content

32 Glacier DriveBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Feb 14, 2025

Property Information

Block2201.02
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,876
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,600
19%
Improvement Value:$184,800
81%
Total Assessment$229,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,825+0.9%
2024$7,754+2.1%
2023$7,593+0.6%
2022$7,547-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$380,000

To:

DeedBook 12767, Page 427

Property Sale

Sale
$246,140

To:

DeedBook 9099, Page 1308

Property Built

Built

Year Built: 2009