Skip to content

26 Glacier DriveBerlin, NJ 08009

Built 2007

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Sep 12, 2022

Property Information

Block2201.02
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,534
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,500
21%
Improvement Value:$160,600
79%
Total Assessment$203,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,928+0.9%
2024$6,865+2.1%
2023$6,723+0.6%
2022$6,682-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft1,534DeedBook 12203, Page 385

Property Sale

Sale
$260,445
DeedBook 8595, Page 1510

Property Built

Built

Year Built: 2007