Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
5 Glenwood CourtBerlin, NJ 08009
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2017
Property Information
Block2206
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22
Building Details
Building Class10
DescriptionPOOL
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.15
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$37,300
73%
Improvement Value:$13,500
27%
Total Assessment$50,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,733 | +0.9% |
| 2024 | $1,717 | +2.1% |
| 2023 | $1,681 | +0.6% |
| 2022 | $1,671 | -0.8% |
Property History
No events match the selected filters.