Skip to content

24 Delwood LaneBerlin, NJ 08009

Built 1968

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Dec 30, 2020

Property Information

Block2209
Lot43
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,478
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,400
33%
Improvement Value:$174,800
67%
Total Assessment$260,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,875+0.9%
2024$8,795+2.1%
2023$8,613+0.6%
2022$8,561-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,478DeedBook 11651, Page 1000

Property Sale

Sale
$299,900
DeedBook 8517, Page 1921

Property Sale

Sale
$208,000
DeedBook 5234, Page 642

Property Sale

Sale
$157,900
DeedBook 4457, Page 532

Property Built

Built

Year Built: 1968