Skip to content

117 Reena'S WayBerlin, NJ 08009

Built 2021

Last Sale Price
$500,644
Last Sale Date
Jan 28, 2021

Property Information

Block2400
Lot27.09
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,236
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,000
17%
Improvement Value:$347,700
83%
Total Assessment$418,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,282+0.9%
2024$14,152+2.1%
2023$13,859+0.0%
2022$13,859
Property History

Property Sale

Sale
$500,644

To:

Sq Ft3,236DeedBook 11665, Page 1776

Property Built

Built

Year Built: 2021