Skip to content

102 Wyndam RoadBerlin, NJ 08009

Built 2024

Last Sale Price
$609,566
Last Sale Date
Jan 19, 2024

Property Information

Block2406
Lot25.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningI-3
Sq Footage2,325
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
19%
Improvement Value:$349,900
81%
Total Assessment$429,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,657+443.4%
2024$2,697-0.0%
2023$2,698
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$609,566

To:

Sq Ft2,325DeedBook 12521, Page 784

Property Built

Built

Year Built: 2024