Skip to content

51 White Horse Pike WestBerlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Dec 28, 2000

Property Information

Block307
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page3

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage0.87

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$197,300
41%
Improvement Value:$283,900
59%
Total Assessment$481,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,414+0.9%
2024$16,265+2.1%
2023$15,928+0.6%
2022$15,831-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$325,000

To:

DeedBook 5134, Page 588

Property Sale

Sale
$368,000
DeedBook 4613, Page 790