Skip to content

3 Presidential DriveBerlin, NJ 08009

Built 1989

Last Sale Price
$165,335
Last Sale Date
Oct 17, 1989

Property Information

Block519
Lot1.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,192
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,200
25%
Improvement Value:$210,700
75%
Total Assessment$280,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,582+0.9%
2024$9,494+2.1%
2023$9,298+0.6%
2022$9,242-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$165,335

To:

Sq Ft2,192DeedBook 4403, Page 641

Property Built

Built

Year Built: 1989