Skip to content

11 Presidential DriveBerlin, NJ 08009

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 3, 2017

Property Information

Block519
Lot1.06
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,272
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
25%
Improvement Value:$210,200
75%
Total Assessment$280,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,558+0.9%
2024$9,471+2.1%
2023$9,275+0.6%
2022$9,219-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$239,000
DeedBook 7538, Page 933

Property Sale

Sale
$168,285
DeedBook 4384, Page 864

Property Built

Built

Year Built: 1989