Skip to content

135 Juniper AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1977

Last Sale Date
Jun 24, 2010

Property Information

Block701
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,964
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
32%
Improvement Value:$150,300
68%
Total Assessment$220,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,514+0.9%
2024$7,446+2.1%
2023$7,292+0.6%
2022$7,248-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977