Skip to content

4 Laurel Woods DriveBerlin, NJ 08009

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2008

Property Information

Block801
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,890
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,000
31%
Improvement Value:$168,000
69%
Total Assessment$245,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,357+0.9%
2024$8,281+2.1%
2023$8,110+0.6%
2022$8,061-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000

Property Built

Built

Year Built: 1975