Skip to content

11 Stephanie CourtBerlin, NJ 08009

Built 1997

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Oct 29, 2020

Property Information

Block802
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,135
Acreage0.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,300
21%
Improvement Value:$335,600
79%
Total Assessment$424,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,493+0.9%
2024$14,362+2.1%
2023$14,064+0.6%
2022$13,979-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000

To:

Sq Ft3,135DeedBook 11554, Page 1609

Property Built

Built

Year Built: 1997