Skip to content

818 Fulton StCherry Hill, NJ 08002

Built 1966

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Oct 27, 2016

Property Information

Block153.01
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM150

Building Details

Building Class17
Description2 SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,937
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,500
28%
Improvement Value:$157,900
72%
Total Assessment$218,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,738+6.1%
2024$9,177+15.6%
2023$7,936+1.3%
2022$7,837+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft1,937DeedBook 10515, Page 1600

Property Sale

Sale
$130,000

From:

To:

Sq Ft1,937DeedBook 10330, Page 1842Recorded2/2/2016

Property Built

Built

Year Built: 1966