Skip to content

413 Woodland AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 27, 2011

Property Information

Block180.01
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM121

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,462
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,900
29%
Improvement Value:$117,100
71%
Total Assessment$166,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,402+6.1%
2024$6,975+2.5%
2023$6,804+1.3%
2022$6,720+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$66,500
DeedBook 4049, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1982