Skip to content

424 Saratoga DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 18, 2019

Property Information

Block285.11
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM144

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,164
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,900
27%
Improvement Value:$161,100
73%
Total Assessment$222,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,899+6.1%
2024$9,328+2.5%
2023$9,100+1.3%
2022$8,987+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4660, Page 802

Property Built

Built

Year Built: 1960