Skip to content

427 Saratoga DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jul 30, 2018

Property Information

Block285.12
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,844
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
25%
Improvement Value:$191,400
75%
Total Assessment$255,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,379+6.1%
2024$10,724+2.5%
2023$10,461+1.3%
2022$10,331+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,844DeedBook 10949, Page 1185

Property Sale

Sale
$164,800
DeedBook 4973, Page 884

Property Built

Built

Year Built: 1960