Skip to content

320 Belmont DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$157,900
Last Sale Date
Jul 17, 1990

Property Information

Block285.13
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,277
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,400
28%
Improvement Value:$155,900
72%
Total Assessment$215,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,600+6.1%
2024$9,047+2.5%
2023$8,825+1.3%
2022$8,715+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$157,900

To:

Sq Ft2,277DeedBook 4451, Page 916

Property Built

Built

Year Built: 1960