Skip to content

331 Cherry Hill BlvdCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2010

Property Information

Block285.13
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,891
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,600
23%
Improvement Value:$193,300
77%
Total Assessment$251,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,232+6.1%
2024$10,585+2.5%
2023$10,325+1.3%
2022$10,197+0.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$313,000
DeedBook 8629, Page 758

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5014, Page 310

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 4583, Page 601

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 3740, Page 744

Property Built

Built

Year Built: 1960