Skip to content

326 Monmouth DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Oct 12, 2018

Property Information

Block285.14
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,322
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
23%
Improvement Value:$204,400
77%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,852+6.1%
2024$11,169+2.5%
2023$10,895+1.3%
2022$10,760+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft3,322DeedBook 11037, Page 1828

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 8611, Page 1501

Property Built

Built

Year Built: 1965