Skip to content

303 Belmont DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$163,000
Last Sale Date
Jun 11, 1987

Property Information

Block285.14
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,242
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,700
27%
Improvement Value:$163,700
73%
Total Assessment$225,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,051+6.1%
2024$9,471+2.5%
2023$9,239+1.3%
2022$9,124+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$163,000

To:

Sq Ft2,242DeedBook 4219, Page 765

Property Built

Built

Year Built: 1964