Skip to content

304 Hialeah DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1957

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Nov 15, 2021

Property Information

Block285.15
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,070
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,000
31%
Improvement Value:$140,100
69%
Total Assessment$202,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,012+6.1%
2024$8,492+2.5%
2023$8,284+1.3%
2022$8,181+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,070DeedBook 11979, Page 1610

Property Built

Built

Year Built: 1957