Skip to content

419 Jamaica DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Mar 12, 2002

Property Information

Block285.18
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,438
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,300
25%
Improvement Value:$177,600
75%
Total Assessment$236,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,563+6.1%
2024$9,955+2.5%
2023$9,711+1.3%
2022$9,590+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft2,438DeedBook 5218, Page 749

Property Built

Built

Year Built: 1960