Skip to content

441 Hialeah DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1965

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
Jun 2, 1998

Property Information

Block285.20
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,232
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,900
26%
Improvement Value:$159,000
74%
Total Assessment$214,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,582+6.1%
2024$9,030+2.5%
2023$8,809+1.3%
2022$8,699+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$132,000

To:

Sq Ft2,232DeedBook 4955, Page 529

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 4468, Page 522

Property Built

Built

Year Built: 1965