Skip to content

10 Glen LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1958

Last Sale Price
$133,000
Last Sale Date
Apr 30, 1993

Property Information

Block286.02
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
31%
Improvement Value:$131,800
69%
Total Assessment$191,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,517+6.1%
2024$8,026+2.5%
2023$7,829+1.3%
2022$7,732+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$133,000

To:

Sq Ft1,720DeedBook 4618, Page 665

Property Built

Built

Year Built: 1958