Skip to content

12 Knollwood DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1961

Last Sale Date
Dec 11, 2003

Property Information

Block286.03
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,200
26%
Improvement Value:$154,800
74%
Total Assessment$209,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,319+6.1%
2024$8,782+2.5%
2023$8,567+1.3%
2022$8,460+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961