Skip to content

21 Coach LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2018

Property Information

Block286.05
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,114
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,900
26%
Improvement Value:$164,800
74%
Total Assessment$222,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,930+6.1%
2024$9,358+2.5%
2023$9,128+1.3%
2022$9,015+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5169, Page 558

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4550, Page 697

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 3338, Page 715

Property Built

Built

Year Built: 1961